Image by Michael Eggerl
ELEGANT LOGO PNG.png

ÇELİK KONSTRUKSİYON ÇATI VE KENET ÇATI SİSTEMİ

ÇELİK ÇATI

Bütün mekanlar için en önemli konulardan biri kuşkusuz çatılardır. Çelik çatı sistemleri kategorisinde gerçekleştirilen bütün çalışmalar, mekanların kullanışlılığını artırmaktadır. 

Profesyonel kullanım özelliğine sahip olan bu çelik çatı seçenekleri, aradığınız kaliteli kullanım seçeneklerini bir araya getirmektedir. Çelik çatı tasarımlarında, binanın yüksekliği ve genişliği hesaplanmaktadır.

Dayanıklılık bakımından en sağlam çatı sistemleri içerisindedir. Yuvarlak ve köşegen tasarımlar, binanın yapısal özelliğine göre belirlenmektedir.

Çelik Çatı Avantajları

Diğer çatılar gibi su alma, devrilme, kopma ve yerinden çıkma gibi olaylardan etkilenmeyen çelik sağlığınızın güvencesi konusunda da ileriye dönük bir yapılanmadır. Çelik konstrüksiyon çatı modelleri binanızın çatısında uygulanılabilecek alan seçildikten sonra hızlı bir şekilde montajı yapılmaktadır.

Uzun Süreli Kullanıma Uygun Olması

Çelikten yapılan malzemelerin uzun süreli olarak kullanıma uygun olması, dayanıklı olması ve eskime yapmaması açısından oldukça önemli bir etkiye sahiptir. Bu sayede bozulma olmaması oldukça avantajlı bir yapıya sahip olmasında etkin rol oynamaktadır.

Sağlam ve Paslanmaz Çelik Olması

İyi bir planlama ve sağlam bir işçilik ile monte edilen sistemler uzun yıllar boyunca dayanabilmektedir. Siz de ister eviniz, ister işyeriniz isterseniz de diğer mekanlarınız için çelik çatı sistemlerini tercih ederek gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

Çelik Konstrüksiyon Montajı

Çelik yapı bina, metal kolon ve braketlerle bir destek sistemi oluşturularak gerçekleştirilen bir tür yapı sistemidir. Yapısal çelik yapıların montajı, çelik bileşenlerin uygun çerçevelere monte edilmesini içerir. İşlem, bileşenleri kaldırıp yerleştirerek bunları birbirine bağlar. Genellikle bu cıvatalarla sağlanır, ancak bazen bunu alan kaynağı ile de yapabiliriz. Bu süreçleri güvenli, hızlı ve ekonomik bir şekilde tamamlama yeteneği, genellikle montaja çok erken başlayan erken tasarım kararlarından etkilenir. Tasarımcıların kararlarının olası etkisini açıkça anlamaları önemlidir; “kurula bilirlik” etkili bir tasarım hedefidir. bu şartlar altında, İyi bir yerinde koordinasyon, projenin sorunsuz ilerlemesine yardımcı olacaktır.

Çelik konstrüksiyon montajı tüm taşıyıcı sistemlerin çelikten imal edildiği, çoğunlukla deprem bölgelerinde dayanıklı olmasından dolayı tercih edilen ve genel olarak fabrika hangar, spor tesisleri ve depo gibi yapılarda kullanılmaktadır. Çelik konstrüksiyon çelikten yapılmasından dolayı oldukça dayanıklıdır. Çelik konstrüksiyon ile yapılan binalarda oldukça dayanıklı olmaktadır. Son zamanlarda bir çok çeşitte mimarisi inşa edilmeye başlanan çelik konstrüksiyon evler de tercih edilir duruma gelmiştir.

Çelik Konstrüksiyon Montajı Nedir?

Tüm insanların gönül rahatlığı ile tercih ettiği çelik konstrüksiyon, bu hizmeti veren şirketlerin de uzun süreli garanti vermesinden dolayı oldukça fazla tercih edilmektedir. Türkiye’nin çoğu bölgesinin deprem bölgesinde olduğu düşünüldüğünde çelik yapı kullanıma oldukça uygun bir yapıdır.

Ne Tür Çelik Konstrüksiyon Tercih Edilmelidir?

Ağır ve hafif olmak üzere çeşitlere ayrılan çelik konstrüksiyon uzun süreli kullanılması planlanan binalarda ağır, geçici olarak düşünülen küçük yapılarda da ekonomik ve uygun olmasından dolayı hafif çelikler tercih edilmektedir. Çelik konstrüksiyon yapılar matematik bilgisi gerektiren bir alandır. Yapıların sağlam olması için ince hesaplar yapılması gerekmektedir.

Çelik konstrüksiyon yapılar betonarme yapılara göre daha hafif olduğundan dolayı da uzun süreler dayanıklı kalabildiğinden uzun süreli garanti verilebilmektedir. Ayrıca çelik konstrüksiyonun inşa edileceği arazi kötü şartlara sahip olsa da hiç önemli değildir.

Çelik konstrüksiyon inşa edilmesi için zeminin koşulu önem arz etmemektedir. Çelik konstrüksiyon yapılarda herhangi bir yükseklik ve kat sınırı da bulunmamaktadır. Bu yüzden istenilen yükseklik ve kat sayısında çelik konstrüksiyon inşası yaptırılabilir. Betonarme yapılar daha güvenilir gibi zannedilse de yapı malzemeleri arasında en dayanıklı malzeme çeliktir. Ve bundan da anlaşılacağı üzere çelikten yapılan evler de oldukça dayanıklı olacaktır.

Hem fiyatının uygun olmasından dolayı hem dayanıklı olmasından dolayı hem de oldukça hızlı bir zaman diliminde hazırlanabilmesinden dolayı çelik konstrüksiyon tercihler arasında en mantıklı seçenek olacaktır. Son zamanlarda yapılan çelik konstrüksiyon evlere bakıldığından modern mimarilerinde sergilenebildiği gözlemlenebilmektedir. Bu yüzden sadece arsa sahibi olan insanlar uygun bir fiyata dar zamanda istedikleri metrekare, kat ve büyüklükte evlerini inşa edebilmektedirler. Bunun için bir çelik konstrüksiyon firması ile temasa geçmek yeterli olacaktır ve bu işlemlerin yaptırılması oldukça kolaydır.

Fabrika hangarları, spor tesisleri ve depolar gibi yapılarda çelik yapı montajları kullanılmaktadır. Tüm taşıma sistemleri çelikten yapıldığı ve çoğu deprem bölgelerine dayanabildiği için çelik yapı montajı tercih edilmektedir. Çelik yapı çelikten yapıldığı için oldukça dayanıklıdır. Çelik konstrüksiyonda çok dayanıklıdır. Son zamanlarda birçok tipte yapı ile yapımına başlanan çelik konstrüksiyon evler insanların ilk tercihi haline geldi.

KENET ÇATI

Bina üstlerin örtmek için kullanılan kaliteli, güvenli, kopmayan, sökülmeye, parçalanmayan demir profillerden ve galvaniz çelikten üretilen yapılardır. Bu yapılar tahta, kiremit veya diğer can güvenliğini tehlikeye sokacak ürünlerden farklıdır. Doğal afetler, kar, rüzgar, fırtına gibi doğal doğa olaylarında su sızdırmayan, hafif yapıya sahip, tutuşmayan, parlamayan, yanmayan ve uzun süre kullanılma özelliği olan yapılardır. Kenet çatı düşünüldüğünde, güvenlik konusunda endişeye yer vermeyen işyerlerinde ve çeşitli eğlence merkezlerinde kullanılabilmektedir.

Kenet çatı, çatıya minimum% 5 eğimle uygulanan metal çatı sistemidir. Geleneksel veya modern tüm yapılara kolaylıkla adapte edilebilir, parlak ve canlı çizgiler sergiler. Metal çatılarda en güvenli ve en çok tercih edilen ilk dikiş sisteminde şantiyede çatı dikme makineleri ile oluşturulan metal bobinler (titanyum, çinko, alüminyum, sac, bakır) istenilen uzunlukta üretilmektedir. Sondaj gerektirmeden sabit ve hareketli gizli paslanmaz çelik kelepçeler ile çatı alt yapısına sabitlenir. Kenetleme manipülatörü veya el aleti ile kenarı kenetlenerek monte edilir ve mükemmel su sızdırmazlığı sağlar. Kenet çatı , güçlü rüzgar ve fırtınalara karşı mükemmel direnç, darbe direnci, bakım gerektirmeyen ve su geçirmez olan dayanıklı bir metal çatı kaplama sistemidir.

Kenet çatılar olası felaketlerin oluşturacağı zararları azaltmaktadır. Görsel olarak farklı şekillerde yapılabilme özelliğine sahip metal çatılar, özellikle son katlarda oturan kişilerin korktuğu yağmurun zararlı etkilerinden kişileri korumaktadır. Diğer malzemelere göre daha ekonomik olan metal çatıların maliyeti keşif yapıldıktan sonra yapılacaklar ayrıntılı olarak belirlendikten sonra netleşmektedir.

Oluşturulan yapının en önemli parçası olan metal çatılar aslında kullanılan demir türüne bağlı bir yapıdan kurulmaktadır. Kenet çatıların çok fazla tercih edilmesindeki ana sebep sağlamlık açısından daha dayanıklı sistemler olmalarıdır.

Kenet Sistem Çatının Faydaları Nelerdir?

Kenet sistem çatının faydaları, düşünüldüğünde birçok faydasının olduğu görülmektedir. Kış aylarında sağlam olmayan yapılar büyük risk taşımaktadır. Şiddetli rüzgarların etkisiyle yerlerinden sökülen çatılar, Şiddetli yağmurlarda akmaya neden olan çatılar yapıyı içten çürüterek daha fazla zarar oluşmasına neden olmaktadır. Bazen çatı o kadar çok zarar görür ki çatının yeni baştan yapılması gerekir bu da maddi anlamda bütçenin sarsılmasına neden olur. Oysaki metal çatılar dayanıklılıkları sayesin de uzun yıllar buyunca yapıyı koruyarak ek masrafların oluşmasını engeller.

Rüzgara karşı dayanıklı çatıların yapılabilmesi için hem malzemenin kaliteli olması hem de montajını yapacak şirketin çok iyi olması gerekmektedir. Malzemesi kötü olan bir çatı şiddetli rüzgarlar karşısında dayanamaz ve yerinden sökülebilir. Yerinden sökülerek uçan çatıların insanlara da zarar verme riski vardır.

Bu nedenlerden dolayı, hem çatıda kullanılacak malzeme doğru ve kaliteli olarak seçilmeli hem de yapılacak montajın sağlam olacak şekilde yapılması gerekir. Son olarak hayat boyu evde, iş yerinde daha güvenli hissedebilmek ve daha sağlıklı, sağlam ve kaliteli bir yapı oluşturmak adına çelik çatıların tercih edilmeleri son derece doğru bir karar olacaktır.

İstenilen metal (sac, alüminyum, bakır, çinko vb.) İstenilen uzunlukta atel çatıyı üretmek için dikişli çatı kaplama makinesini kullanın ve çatının çatı yüzeyine ve levhayı cepheye monte edin. Aşağıdaki yöntemler Tip sabitleme klipsi sızdırmazlığı nedeniyle en güvenilir ve tercih edilen çatı kaplama türüdür;% 100 sızdırmazlık sağladığı için çatı döşemesi çatı kaplama malzemeleri için yüksek bir gereksinimdir ve tüm çatı projelerine uygulanabilir ve Zarf çatılı olması nedeniyle diğer sebeplerden dolayı inşaat projelerine sınırsız derecede özgürlük sağlayabilen bir çatı sistemidir. Çatının dikildiği yeri tercih edin.

Kenet çatı bir çeşit metal çatı sistemidir ve %5 eğime sahip olan çatılara uygulanabilen etkili bir sistemdir. Bu sistem metal çatılar arasında en güvenilir olduğu için aynı zamanda en çok tercih edilen üründür. Yapımı sırasında kullanılan kenet makinesi sayesinde istenilen uzunluklarda imla edilebilir. Kenet çatıların rüzgâra, fırtınaya ve diğer doğa olaylarına dayanım gücü oldukça yüksektir. Ayrıca darbelere karşı da oldukça dayanıklıdır. Yapımı sırasında herhangi bir delme işlemine ihtiyaç duyulmaz. Paslanmaz özelliğe sahip klipsler ile çatı alt yapısına tutturulur. Kenet çatıların son derece önemli avantajları vardır.

Konutlarda Kenet Çatı Kaplama Ne Gibi Avantajlar Sunar?

Konutlarda kullanılan kenet çatı avantajları ile ev sahiplerini oldukça memnun eden bir sistemdir. Genel olarak bu çatıyı tercih edenlerin elde edeceği avantajlar;

  • Güneş, yağmur, rüzgâr ve benzeri dış etmenlere karşı dayanıklıdır.

  • Şık bir görünüme sahiptir. Göze çarpıcı ve akılda kalıcıdır.

  • Trendlere uygun geniş renk yelpazesine sahiptir.

  • Kullanılan yapıları yazın serin kışın ise sıcak tutar.

  • Delme işlemi olmadan monte edildiği için su sızdırmaz.

  • Çatılarda kullanılan diğer malzemeler çabuk yıpranıp, kullanılamaz hale gelirken kenetli çatılar sürekli yüksek performans gösterir.

Kenet çatı, tüm bu avantajlarının yanı sıra ayrıca hafif bir malzeme olduğu için yapıda ekstra ağırlık olmayacaktır. Bu da yapının genel olarak uzun ömürlü olmasını sağlayan önemli bir başka avantaj olmaktadır.

ELEGANT LOGO PNG.png